Szukaj

szukaj na stronie
szukaj w archiwum
pon wto śro czw pią sob nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Urząd Skarbowy w Pabianicach ul. Zamkowa 26, 95-200 Pabianice
Strona główna » Urzędy Skarbowe » Urząd Skarbowy w Pabianicach
Urząd Skarbowy w Pabianicach
*

ul. Zamkowa 26
95-200 Pabianice
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pabianicach informuje,
że od 01.04.2015r ulegają zmianie godziny pracy Urzędu:


poniedziałek, środa, czwartek, piątek:
8.00 - 16.00,

wtorek: 8.00 - 18.00


E-mail: us.pabianice@ld.mofnet.gov.pl
www.uspabianice.pl


Telefony:
centrala: (42) 27-04-100
fax:          (42)  27-04-103

informacja podatku dochodowego
(42) 27 04 112
(42) 27 04 114

informacja podatku VAT(42) 27 04 116
informacja rejestracji NIP(42) 27 04 117
informacja podatku od czynności cywilnoprawnych(42) 27 04 118
informacja rachunkowości podatkowej(42) 27 04 119
informacja podatku od spadków i darowizn(42) 27 04 121Nie spóźnij się z rozliczeniem PIT


Dodatkowe punkty obsługi podatnika

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pabianicach informuje, iż w miesiącu kwietniu 2015 roku uruchomione zostaną, wzorem lat poprzednich, dodatkowe punkty obsługi podatnika poza siedzibą urzędu skarbowego w zakresie przyjmowania zeznań podatkowych za rok 2014.

1. Urząd Gminy w Lutomiersku – punkt czynny w godz. 0900-1300,

  • 9 kwietnia 2015,

2. Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim - punkt czynny w godz. 800-1500:

  • 8 kwietnia 2015 roku,

  • 15 kwietnia 2015 roku,

  • 22 kwietnia 2015 roku,

  • 30 kwietnia 2015 roku.


Nowa usługa „Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR)” dedykowana podatnikom podatku dochodowego od osób fizycznych dostępna jest od 15 marca 2015 roku poprzez stronę internetową Ministerstwa Finansów.

„Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR)” przeznaczone jest dla podatników składających zeznanie podatkowe PIT-37.

Usługa PFR jest dostępna poprzez Portal Podatkowy

www.portalpodatkowy.mf.gov.plOd dnia 2.01.2015 r. kasa Urzędu Skarbowego w Pabianicach nie przyjmuje wpłat z tytułu opłaty skarbowej.


Informacja dla płatników podatku dochodowego od osób fizycznych

*
Kampania informacyjna dla płatników

Od 1 stycznia 2015 r. wchodzą w życie nowe przepisy mające zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2014 r. Aby wiadomość o zmianach dotarła do wszystkich zainteresowanych, Ministerstwo Finansów rozpoczyna 10 grudnia kampanię informacyjną.

Wprowadzone zmiany nakładają na płatników i inne podmioty niepełniące funkcji płatnika, które mają obowiązek sporządzania i przekazywania informacji o dochodach osób fizycznych nowy, wyłącznie elektroniczny sposób przesyłania do urzędów skarbowych deklaracji, informacji i rocznych obliczeń podatku za osoby fizyczne np. za pracowników. W praktyce formularze te powinny być przesyłane do US-ów w formie dokumentu elektronicznego opatrzonego podpisem elektronicznym.

Obowiązująca od nowego roku nowelizacja ustawy nakłada nowe obowiązki m.in. według kryterium, czy płatnicy sporządzają i przekazują imienne informacje o wysokości dochodów podatników podatku dla więcej lub nie więcej niż pięciu podatników (osób fizycznych) i w zależności od tego, czy tych informacji w ich imieniu nie składa biuro rachunkowe.

Więcej informacji na stronie Portalu podatkowego www.portalpodatkowy.mf.gov.pl w zakładce Dla płatników.

***

Kampania współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.Uwaga!

Ministerstwo Finansów przestrzega przed oszustami

W związku z dochodzącymi do Ministerstwa Finansów sygnałami o próbach wyłudzenia pieniędzy od obywateli, Ministerstwo Finansów przestrzega przed podmiotami rozsyłającymi informacje w celu wyłudzenia pieniędzy za rejestrację w Centralnym Rejestrze Płatników, która ma rzekomo "ułatwić weryfikację wiarygodności płatniczej firmy".

Ministerstwo Finansów informuje, że nie utworzyło żadnego Ogólnopolskiego Centralnego Rejestru Płatników.

Ministerstwo Finansów nie pobiera także żadnej opłaty za rejestrację podmiotów w Centralnym Rejestrze Podmiotów – Krajowej Ewidencji Podatników (CRP KEP).

Wszystkie informacje o podmiotach, z wyjątkiem numerów NIP i REGON, są objęte tajemnicą skarbową, a obowiązujące przepisy prawa nie pozwalają na udostępnianie ich innym podmiotom i osobom, niż wskazane w ustawie o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników. Ustawa ta przewiduje konkretne sytuacje, w których informacje posiadane przez administrację podatkową mogą być udostępnione wskazanym instytucjom, a sprawdzanie informacji o terminowości płacenia podatków przez inne osoby i przedsiębiorców, do takich sytuacji nie należy.

Ministerstwo Finansów powiadomiło organy ścigania o tej próbie oszustwa.

 


 

"Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy"

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pabianicach uprzejmie informuje, iż rozpoczęła się XII edycja ogólnopolskiego konkursu na "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" zorganizowanego przez Business Centre Club przy współpracy z Ministerstwem Finansów.
W ramach konkursu przedsiębiorcy oceniać będą urzędy skarbowe w całym kraju pod względem: jakości obsługi podatnika, łatwości komunikacji oraz kompetencji pracowników.
Wszystkie informacje związane z konkursem można znaleźć na stronie internetowej: http://www.bcc.org.pl/Urzad-Skarbowy-Przyjazny-Przedsiebiorcy.1129.0.htmlNaczelnik Urzędu Skarbowego w Pabianicach pragnie zachęcić Państwa do elektronicznego składania deklaracji podatkowych za pomocą systemu e-Deklaracje. Taka forma składania deklaracji pozwoli Państwu uniknąć konieczności przybycia do Urzędu Skarbowego lub wysyłki dokumentów za pośrednictwem operatorów pocztowych.
System e-Deklaracje umożliwia łatwe składanie zeznań podatkowych drogą elektroniczną każdemu podatnikowi - wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Powyższa metoda składania deklaracji podatkowych jest prosta, wygodna, a przede wszystkim bezkosztowa.


Uprzejmie informujemy, iż wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, od dnia 9 maja 2013 roku na dziedzińcu Urzędu została zainstalowana skrzynka wrzutowa na formularze podatkowe bez potwierdzenia nadania. Wszyscy klienci, którzy nie zdążą do godziny 15:30 w poniedziałki, środy, czwartki i piątki oraz do godz. 18:00 we wtorki z dostarczeniem do Urzędu korespondencji, mogą skorzystać ze skrzynki przez pół godziny od zakończenia pracy do momentu zamknięcia bramy Urzędu.

Korespondencja wrzucona do skrzynki zostaje uznana za skutecznie doręczoną do Urzędu. Skrzynka będzie opróżniana w każdym dniu pracy Urzędu przed godziną 7:30. Korespondencja zostanie ostemplowana datownikiem z datą poprzedniego dnia roboczego.

 


W dniu 26 lutego 2013 r. w Urzędzie Skarbowym w Pabianicach odbyła się konferencja nt. „Urząd Skarbowy Partnerem Przedsiębiorcy”. Organizatorem spotkania był Pan Krzysztof Jasiak, p.o. Naczelnik Urzędu Skarbowego wraz z Lożą Łódzką Business Centre Club, reprezentowaną przez Pana Krzysztofa T. Borkowskiego wiceprezesa zarządu BCC, Kanclerza Loży Łódzkiej oraz Pana Grzegorza Jegiera Dyrektora Łoży Łódzkiej.
Więcej informacji...List Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi zachęcający płatników podatku dochodowego od osób fizycznych do składania deklaracji i informacji wszystkich pracowników drogą elektroniczną

26 listopada 2012 r. ruszyła kampania społeczna "Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz".
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ryzyko związane z zawieraniem wysokooprocentowanych umów finansowych lub korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa.

Więcej informacji...

www.zanim-podpiszesz.pl


Sposoby zwrotu nadpłaty podatku dochodowego wynikającego z zeznań o wysokości osiągniętego dochodu (straty) w roku podatkowym
oraz
Formy płatności zobowiązań podatkowych


Podatniku, składając zeznanie podatkowe pamiętaj, aby określić formę zwrotu nadpłaty w części "Informacje uzupełniające" lub złóż w tym zakresie stosowny wniosek.

Wypełniając dowód wpłaty lub polecenie przelewu należy zwrócić szczególną uwagę, aby wskazać:

  • właściwy dla danego rodzaju zobowiązania numer rachunku bankowego,
  • właściwie oznaczyć rodzaj zobowiązania (np. VAT, PIT, CIT, PCC),
  • właściwie wskazać rodzaj okresu, którego dotyczy wpłata (np. R-rok, M-miesiąc, K-kwartał, itp.) i nr tego okresu (np. 01-miesiąc styczeń, 12-rok 2012 lub miesiąc grudzień w zależności od wskazania rodzaju okresu),
  • właściwie wskazać kod formularza (np. PIT-37, VAT-7, PCC-3), nr decyzji (np. PP-II/4120-00/12), którą określono (ustalono) wysokość danego zobowiązania lub iż wpłata dotyczy zaliczki

Wysokość stawek karty podatkowej 

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pabianicach informuje, iż Obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 17 listopada 2014 r. (M. P. z 2014 r., poz. 1119) - zawiera informacje w sprawie stawek karty podatkowej, kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług z wyjątkiem świadczeń dla ludności, a także wysokości kwartalnych stawek ryczałtu od przychodów proboszczów i wikariuszy na rok 2014.

Normy szacunkowe z działów specjalnych produkcji rolnej 

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pabianicach informuje podatników odprowadzających podatek dochodowy z działów specjalnych produkcji rolnej, że Minister Finansów ogłosił wysokość norm szacunkowych dochodu z działów specjalnych w Rozporządzeniu z dnia 31 października 2014 r. (Dz. U. z 2014 r., poz. 1558).

 


XI edycja konkursu "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy" rozstrzygnięta!

Z radością informujemy, że Urząd Skarbowy w Pabianicach został laureatem konkursu organizowanego przez Business Centre Club i otrzymał tytuł
Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy 2013

Pełne informacje dotyczące roztrzygnięcia konkursu na stronie Business Centre Club

*
*
Urząd Skarbowy w Pabianicach otrzymał Certyfikat Business Centre Club dla Urzędu Skarbowego Przyjaznego Przedsiębiorcy 2008, 2011, 2013 oraz wyróżnienie w kategorii najbardziej pracowity duży urząd skarbowy w VI rankingu urzędów skarbowych Dziennika Gazety Prawnej
Aktualności
2015-05-20  
Krajowy Telefon Interwencyjny AP Krajowy Telefon Interwencyjny Administracji Podatkowej KTI AP jest nową formą komunikacji, (...)
  więcej informacji »
2015-03-27  
PIT dla Płatników za rok 2014  
  więcej informacji »
2015-02-17  
Które PIT-y składamy do 2 marca 2015r
  więcej informacji »
2015-02-17  
Masz wątpliwości podatkowe? Wejdź na www.szybkipit.pl
  więcej informacji »
2015-01-07  
Od 1.01.2015 roku nowe zasady w uldze na dzieci
  więcej informacji »
Redakcja portalu: media@ld.mofnet.gov.pl

Uwagi techniczne:
portal@ld.mofnet.gov.pl
   
  Ta strona została odwiedzona: 489713 razy.
Strona główna | Mapa portalu | Ważne komunikaty | Aktualności | Kontakt z nami | Wersja tekstowa
Portal Administracji Podatkowej | Izba Skarbowa w Łodzi, Aleja Kościuszki 83 90-436 Łódź | Wszelkie prawa zastrzeżone