Szukaj

szukaj na stronie
szukaj w archiwum
pon wto śro czw pią sob nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Urząd Skarbowy w Poddębicach ul. Narutowicza 12, 99-200 Poddębice
Strona główna » Urzędy Skarbowe » Urząd Skarbowy w Poddębicach
Urząd Skarbowy w Poddębicach

 Adresul. Narutowicza 12               
 Kod pocztowy          99-200
 MiejscowośćPoddębice
 Czynny

 od 1 kwietnia 2015
poniedziałki     8:00- 16:00
wtorki               8
:00- 18:00
środy                8:00- 16:00
czwartki           8
:00- 16:00
piątki                8
:00- 16:00
  
 Telefon43 6787700
 Fax 43 6787701 
 E-mail us1018@ld.mofnet.gov.pl 
Skrytka e-PUAP /8gm1rv6c8l/skrytka


Krajowy Telefon Interwencyjny Administracji Podatkowej
KRAJOWY TELEFON INTERWENCYJNY Administracji Podatkowej jest nową formą komunikacji umożliwiającej Obywatelom przekazywanie opinii i informacji na temat:
·         funkcjonowania urzędów skarbowych i izb skarbowych,
·         naruszeń przepisów prawa podatkowego.
Numer KRAJOWEGO TELEFONU INTERWENCYJNEGO AP oraz adres internetowy są jednolite na terenie całego kraju.
numer telefonu: 800 807 007
czynny w dni robocze od godz. 7:00 do 17:00
adres e-mail: powiadom_podatki@mf.gov.pl
Połączenie telefoniczne jest bezpłatne.Zarówno telefon interwencyjny, jak i adres e-mail, zapewniają anonimowe przekazanie informacji.Otrzymane informacje pozwolą na:
      ·         usprawnienie nadzoru i koordynacji nad postępowaniami prowadzonymi przez urzędy skarbowe i izby skarbowe,
·         poprawę jakości funkcjonowania urzędów i izb skarbowych, w tym wykorzystanie informacji dla oceny jakości wykonywania obowiązków przez ich pracowników. Profesjonalizm administracji podatkowej przejawia się nie tylko w sprawnym egzekwowaniu przepisów prawa, ale również w otwartości na sygnały wskazujące na nieprawidłowości
w jej funkcjonowaniu oraz w podejściu do wykonywania obowiązków podatkowych.
Sygnały takie powinny trafiać do adresata, który potrafi właściwie je ocenić i zinterpretować,
a także monitorować ich wykorzystanie przez urzędy skarbowe. W administracji podatkowej wdrożono rozwiązania organizacyjne służące do zapewnienia skutecznego i efektywnego wykorzystania wpływających informacji. Takie wykorzystanie informacji sygnalnej może zapewnić jedynie jednolity kanał informacyjny, oparty o kadrę wyszkoloną w zakresie przyjmowania zgłoszeń od obywateli oraz procedury pozwalające na monitorowanie wykorzystania informacji sygnalnych.
Każda osoba, mając istotne uwagi w obszarach:
-        wykonywania ustawowych zadań przez urzędy skarbowe i izby skarbowe,
         
-        naruszeń przepisów prawa podatkowegomoże zgłosić swoje uwagi i postulaty za pomocą tego telefonu lub adresu e-mail.  
UWAGA:KRAJOWY TELEFON INTERWENCYJNY ADMINISTRACJI PODATKOWEJ służy do przekazywania informacji z zakresu funkcjonowania urzędów skarbowych i izb skarbowych.W celu uzyskania informacji o stosowaniu prawa podatkowego należy zwracać się, tak jak dotychczas, do KRAJOWEJ INFORMACJI PODATKOWEJ.www.e-deklaracje.gov.pl 
www.szybkipit.pl

 
Od dnia 15 marca 2015r. udostępniona została nowa usługa administracji podatkowej "Wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe" (PFR).
Usluga ta polega na udostępnieniu podatnikom propozycji rozliczenia rocznego PIT-37. Wszelkie informacje oraz dostęp do tej usługi znajdują się na stronie Ministerstwa Finansów
www.portalpodatkowy.mf.gov.pl.

 

Likwidacja zaświadczeń VAT-25


Z dniem 1 stycznia 2015 r. znosi się obowiązek uzyskania z urzędu skarbowego dla potrzeb rejestracji sprowadzanych pojazdów z innych państw członkowskich Unii Europejskiej zaświadczenia VAT-25 potwierdzającego uiszczenie przez podatnika podatku od towarów i usług lub brak obowiązku uiszczenia tego podatku z tytułu przywozu tych pojazdów. Zaświadczenie to nie będzie zatem już wymagane przez ograny dokonujące stałej rejestracji pojazdów od dnia 1 stycznia 2015 r


Podstawa prawna: art. 1 pkt 8 i art. 4 ustawy z dnia 7 lutego 2014 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2014r. poz.312).

Zostaw swój e-mail w Urzędzie Skarbowym

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Poddębicach w celu usprawnienia komunikacji w zakresie wypełniania obowiązków podatkowych, zachęca podatników do aktualizowania swoich danych kontaktowych – w szczególności numeru telefonu oraz adresu poczty elektronicznej (e-mail). Taka forma komunikacji pozwoli na szybkie i bieżące przekazywanie informacji.
 

Portal Podatkowy – czyli wszystko o podatkach w jednym miejscuMinisterstwo Finansów uruchomiło Portal Podatkowy. To pierwszy etap wdrażanego nowego systemu teleinformatycznego administracji podatkowej, wspierającego podatników w prawidłowym wypełnianiu obowiązków podatkowych. Pod jednym adresem www.portalpodatkowy.mf.gov.pl znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje dotyczące podatków. Portal docelowo będzie składał się z dwóch elementów: części ogólnodostępnej i dostępnej po zalogowaniu.Na dzień dzisiejszy można korzystać z części ogólnodostępnej portalu, umożliwiającej składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną, zawierającej informacje o zmianach w przepisach podatkowych i ich wykładnię, kalendarz z ważnymi terminami oraz kalkulatory. W tej części portalu umieszczone są także wszelkiego rodzaju formularze, zarówno te interaktywne do składania drogą elektroniczną, jak i tradycyjne do wydruku, a także instrukcje ich wypełniania - częścią portalu jest system e-Deklaracje (strona www.e-deklaracje.gov.pl). Tu podatnik może też poszukać danych kontaktowych jednostek administracji podatkowej i celnej. Portal oferuje także wyszukiwarki: organizacji pożytku publicznego, aktywność numerów VAT UE oraz interpretacji ogólnych i indywidualnych organów podatkowych.Natomiast portal w części zalogowanej, który jest w tej chwili w przygotowaniu, będzie stanowił bezpośredni kanał komunikacji z organami podatkowymi, a konto podatnika umożliwi dostęp do własnych danych podatkowych. Rejestracja na portalu umożliwi nie tylko przesyłanie deklaracji z konta, ale także możliwość elektronicznego odbierania i składania pism z i do organów podatkowych, przeglądania złożonych deklaracji oraz statusu prowadzonych spraw.Portal wchodzi w skład serwisu Ministerstwa Finansów www.finanse.mf.gov.plźródło: Ministerstwo Finansów

 


 PIT przez INTERNET

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Poddębicach zachęca do składania zeznań podatkowych drogą elektroniczną za pośrednictwem stron
www.e-deklaracje.gov.pl lub www.finanse.mf.gov.pl


Wyjaśnienie Ministerstwa Finansów dotyczące "jednoznacznej nazwy na paragonie fiskalnym".

 

Opublikowano w Dz. Urz. GUS z 2015, poz.9

 Komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego

z dnia 23 lutego 2015 r.

w sprawie ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego

Na podstawie art. 3b ust. 4 ustawy z dnia 30 listopada 1995 r. o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych (Dz. U. z 2013 r., poz.763 ) ogłasza się, że cena 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego za IV kwartał 2014 r. wyniosła  3984 zł. Powyższa cena 1 m2 dotyczy wniosków o zwrot VAT na niektóre materiały budowlane złożonych w okresie od 01.04.2015r. do 30.06.2015r.Zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się, organ administracji publicznej zapewnia, na zasadach określonych w art. 12, dostęp do świadczenia usług tłumacza PJM, SJM i SKOGN. Świadczenie jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Osoba uprawniona winna zgłosić chęć skorzystania ze świadczenia , co najmniej na 3 dni robocze przed tym zdarzeniem, z wyłączeniem sytuacji nagłych. Urząd zapewni możliwość skorzystania przez osoby uprawnione z pomocy wybranego tłumacza po złożeniu przez osobę uprawnioną załączonego formularza.

Formularz można złożyć w siedzibie Urzędu (w pokoju nr 21 lub w pokoju nr 23 – I piętro), wysłać drogą elektroniczną na adres us1018@ld.mofnet.gov.pl lub za pośrednictwem poczty na adres Urząd Skarbowy w Poddębicach, ul. Narutowicza 12, 99-200 Poddębice.

 Limity podatkowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą w 2015 r.
(podatki dochodowe)

 
 Limity w podatku od towarów i usług dla małych podatników
w 2015 r.Najważniejsze zmiany w 2013 roku

! E-deklaracje
Komunikat Ministerstwa Finansów! - Dotyczy UPL


Ministerstwo Finansów uprzejmie przypomina, że w przypadku składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej przez pełnomocnika, koniecznym jest złożenie do urzędu skarbowego w formie papierowej formularza UPL przed przystąpieniem do składania w formie elektronicznej wszystkich deklaracji, w tym informacji PIT -11.

Jednocześnie Ministerstwo Finansów informuje, że inaczej niż miało to miejsce w latach ubiegłych, w 2011 r., złożenie zeznań podatkowych o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) PIT-37, PIT-36 wspólnie z małżonkiem, nie wymaga złożenia przez drugiego z małżonków pełnomocnictwa (UPL-1).


Uwaga:
Powyższy komunikat nie dotyczy podatników, ktorzy wcześniej złożyli już takie pełnomocnictwo /UPL/ i nie zostało ono odwołane na formularzu OPL.
Przyczyny błędu 415 przy skladaniu wniosków VAT_REF

Zasady rozliczania podatku VAT przez rolników
Urząd Skarbowy w Poddębicach wyróżniony w VI Rankingu Urzędów Skarbowych "Gazety Prawnej" - "Najbardziej skuteczny mały urząd skarbowy"
.
Aktualności
2014-01-21  
ZADZWOŃ DO MINISTERSTWA  Akcja (...)
  więcej informacji »
2014-01-21  
Stanowisko komputerowe
  więcej informacji »
2014-01-21  
Akcja "Szybki PIT"  

Aplikacja pytaniowa związana z (...)

  więcej informacji »
2010-07-30  
Weryfikacja numerów VAT Komisja Europejska uruchomiła stronę internetową za pośrednictwem której podatnicy mogą dokonać (...)
  więcej informacji »
2010-01-03  
Rozliczenia przez internet PIT-37 i PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39 bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego
  więcej informacji »
Redakcja portalu: media@ld.mofnet.gov.pl

Uwagi techniczne:
portal@ld.mofnet.gov.pl
   
  Ta strona została odwiedzona: 174652 razy.
Strona główna | Mapa portalu | Ważne komunikaty | Aktualności | Kontakt z nami | Wersja tekstowa
Portal Administracji Podatkowej | Izba Skarbowa w Łodzi, Aleja Kościuszki 83 90-436 Łódź | Wszelkie prawa zastrzeżone